SPF و DKIM چیست؟

در ارتباطات امروزه و سرکار و اشتن با ایمیل حتما با ایمیل های زیادی که محتوایی ندارند مواجه شده اید، به اینگونه ایمیل ها اصطلاحا هرزنامه یا Spam گفته می شوند که اغلب توسط کلاهبرداران اینترنتی، و ظاهر از سوی موسسه مالی یا شرکت اینترنتی ارسال می‌شود. هدف، سرقت اطلاعات  مهم کاربر مانند  اطلاعات کارت اعتباری، شماره حساب بانکی و …. می‌باشد.

این هرزنامه‌ها دو روش معمول برای سرقت اطلاعات دارند:

۱- ارسال اطلاعات توسط کاربر: متن این دسته از هزنامه‌ها بر پایه تشویق کاربر جهت ارسال اطلاعات، با اعلام اخباری مانند برنده شدن مبالغی در آن موسسه و …. می‌باشد.

۲-   مجاب نمودن کاربر جهت کلیک بر روی پیوند (Link) موجود در متن: این پیوندها شامل  نرم افزارهای مخرب سارق اطلاعات می‌باشند.

روش معرفی شده جهت مقابله با این جرائم، استفاده  از دو تکنولوژی Sender Policy Framework (به اختصار SPF) و Domain Keys Identified Mail  (به اختصار DKIM) برای احراز هویت و بررسی اعتبار نامه‌های الکترونیک می‌باشد.

درحال‌حاضر امکان استفاده از تکنولوژی‌های فوق با همکاری شرکت‌های بزرگ سرویس دهنده  پست‌الکترونیک برای چند شرکت تجاری فراهم شده، چنانچه از سوی شرکت نامه‌الکترونیکی ارسال، و توسط  SKF و DKIM تایید نشده باشد،‌ آن نامه هیچ‌گاه به مقصد نخواهد رسید. البته این به معنای رفع کامل مشکل این شرکت‌ها نبوده، زیرا کلاهبرداران هنوز می‌توانند از دیگر سرویس دهنده‌های اینترنتی به کاربران آنها هرزنامه ارسال نمایند.

 چهارچوب اعمال سیاست برای فرستنده (Sender Policy Framework) :

SPF  یک سیستم تایید پست‌الکترونیک به منظور جلوگیری از ارسال/دریافت هرزنامه (SPAM) می‌باشد، استفاده از  این روش رایگان بوده و با شناسایی حقه‌های پست‌الکترونیک (Email Spoofing)  و یا بررسی و تایید آدرس فرستنده، نامه‌های دریافتی را از این نظر رتبه‌بندی می نماید.

برای استفاده از این قابلیت کافیست مدیر سرور در سرویس‌هایی نظیر openspf.org، برای میل سرور تنظیماتی انجام دهد، سپس بسته به تنظیمات اعمال شده یک رکورد منحصر به فرد از نوع TXT  برای میل سرور مربوطه دریافت، و آن رکورد را در سرویس دهنده نام (DNS Server) خود ایجاد نماید.  با این روش سرور پست‌الکترونیک (Mail Server)، تمامی آدرس‌های فرستنده نامه‌های‌الکترونیک دریافتی را از طریق رکورد TXT  و با توجه به تعاریف موجود در سرویس (در این مثال Openspf.org) بررسی کرده و مشخص می‌کند نامه‌های دریافتی فرستنده‌ها (در صورتیکه میل سرور فرستنده نیز از قابلیت SPF  استفاده نماید) از فیلتر SPF  گذشته،‌ تایید (pass) و یا رد (failed) شده‌اند.

SPF چیست؟

 کلید دامنه Domain Key:

کلید دامنه یا Domain key یک سیستم تصدیق و احراز هویت پست‌الکترونیک می‌باشد. این متد در زمان ارسال پست‌الکترونیک مشخصاتی از قبیل نام فرستنده، نام دامین، موضوع نامه و… را به عنوان امضای الکترونیکی در هدر پست‌الکترونیک (Header)  قرار می دهد، بنابراین زمانی که گیرنده پست‌الکترونیک را دریافت، ابتدا اطلاعات را از هدر پست‌الکترونیک خوانده و  در DNS سرور خود مجددا بررسی، و از اعتبار و عدم هرزنامه بودن آن اطمینان حاصل می نماید، چنانچه مشکلی وجود نداشت آنرا به مقصد نهایی هدایت می‌نماید.

نیاز سازمان‌ها برای شناسایی و تصدیق آدرس های پست‌الکترونیک باعث بوجود آمدن پروتکل پیشرفته‌تری به نام DKIM  شد، در این روش دامنه فرستنده به کمک Cryptographic Authentication  بررسی می‌گردد.

سازمان مهندسی اینترنت یا Internet Engineering Task Force) IETF) پروتکل DKIM را به عنوان یک استاندارد جهانی معرفی  و در حال حاضر بسیاری از سازمانها از آن برای کنترل پست‌های الکترونیک خود استفاده می کنند. 

DKIM چیست؟

بخشی از هارد کامپیوتر سرور است که VPS شما می تواند تصاحب کند.
توضیحات بیشتر
به میزان انتقال داده ای که VPS شما در یک بازه ی مشخص انجام میدهد گفته میشود.
اگر این مصرف بیشتر از حد مجاز باشد پس از مطلع کردن شمتری فاکتور اضافه مصرف برای آنها صادر خواهد شد.
توضیحات بیشتر
هر نرم افزاری که بر روی VPS نصب و راه اندازی میشود و همچنین وب سایت هایی که بر روی آن راه اندازی میکنید از رم ستفاده میکنند، در صورتی که مقدار رمی که در موقع ثبت سفارش برای ادامه ی کار VPS کافی نباشد میتوانید به هر اندازه که احتیاج داشته باشید سیستم خود را ارتقا دهید.
توضیحات بیشتر
هر نرم افزاری که بر روی VPS نصب و راه اندازی میشود و همچنین وب سایت هایی که بر روی آن راه اندازی میکنید از CPU ستفاده میکنند، در صورتی که CPU که در موقع ثبت سفارش برای ادامه ی کار VPS کافی نباشد میتوانید به هر اندازه که احتیاج داشته باشید سیستم خود را ارتقا دهید.

توضیحات بیشتر
سرورهای ما بر روی دیتا سرور قدرتمند فن آوا قرار دارد.
توضیحات بیشتر
سرعت پورت اینترنت تحویلی به دیتا سنتر 1 Gbمی باشد که به صورت اشتراکی تقسیم می شد.
مجازی سازی توسط VMware ESXi انجام می گیرد.
آپتایم بسیار بالا در کلیه سرویس ها نزدیک به 100%
سرورهای ما در داخل ایران هستند که این مزیتی در جهت سرعت و دسترسی محسوب میشود.
توضیحات بیشتر
بک آپ هاست (Backup)  هم میتواند توسط هاست گرفته شود و هم توسط خود کاربر. کاربر می تواند از طریق پنل کاربری خود از اطلاعات هاست نسخه ی پشتیبان تهیه نماید. شرکت های هاستینگ نیز این نسخه ی پشتیبان را تهیه میکنند. به عنوان مثال تگرا هاست به صورت اتوماتیک و روزانه نسخه ی پشتیان از 14 روز گذشته را از کل سرور تهیه میکند
SAS نسل جدیدی از پروتکل های ارتباطی است که جهت استفاده در وسایل انتقال اطلاعات سرعت بالا طراحی شده است.
توضیحات بیشتر
ضمانت برگشت وجه در صورت عدم رضایت.
توضیحات بیشتر
ایجاد دسترسی مستقیم به سرویس جدا از ریموت
توضیحات بیشتر
اين نوع از فايروال ها که به آنان فايروال های شبکه نيز گفته می شود ، بين کامپيوتر شما (و يا شبکه) و کابل قرار خواهند گرفت .
توضیحات بیشتر
دسترسی به سیتم مونیتورینگ سیستم بسیار قوی
توضیحات بیشتر
قطعات سرور تماما اورجینال و از برند معروف در زمینه ی سرور، hp می باشند.
هارددیسک های SAS در مقایسه با تکنولوژی SATA دارای سرعتی به مراتب بالاتر است.
توضیحات بیشتر
هارددیسک های SAS به دلیل استفاده از RAID در مقایسه با تکنولوژی SSD دارای سرعتی به مراتب بالاتر است.
توضیحات بیشتر
WebsitePanel جهت استفاده به عنوان کنترل پانل هاست ویندوز می باشد و به منظور کنترل و مدیریت وبگاه عرضه می شود
توضیحات بیشتر
ZPanel یک نرم افزار رایگان برای دانلود و استفاده است که به عنوان یک کنترل پنل وب هاستینگ مورد استفاده قرار می گیرد
توضیحات بیشتر
سی پنل Cpanel کامل ترین و جامع ترین ، آسانترین و کارآمدترین پنل کنترل هاست های تحت لینوکس می باشد
توضیحات بیشتر
پلسک (Plesk) از جمله بهترین کنترل پنل های موجود در دنیا است که در محیطی بسیار ساده ، امکانات مدیریت خدمات وب را مهیا کرده است.
توضیحات بیشتر
هاست لینوکس خرید هاست لینوکس خرید سرور مجازی خرید هاست لینوکس ارزان