نرم افزار Remote Desktop Connection

نرم افزار Remote Desktop Connection نرم افزاری است به منظور برقراری ارتباط بین یک رایانه با سیستم عامل ویندوز و رایانه دیگری با سیستم عامل ویندوز که در یک شبکه هستند و یا هر دو رایانه به اینترنت متصل باشند. به طور مثال شما با قعال کردن قابلیت Remote در رایانه خود در محل کار، به صرف روشن بودن رایانه کاری و اتصال آن به شبکه اینترنت چهانی می توانید در خانه خود بمانید و با استفاده از آی پی اختصاصی و ثابتی که برای آن تعبیه نموده اید، به تمام فایل ها و اطلاعات خود در رایانه کاری خود دسترسی داشته و اقدام به مدیریت و انجام فعالیت در آن سیستم نمایید.

به منظور برقراری ارتباط با یک کامپیوتر علاوه بر نیاز به یک آی پی معبن، باید سیستم مقصد روشن بوده، به اینترنت متصل و قابلیت Remote در آن فعال شده باشد. و علاوه بر این شما اجازه دسترسی به این سرور را داشته باشید. بدین منظور شما باید به عنوان کاربران رایانه مقصد در آن سیستم تعریف شده باشید و دیوار آتش یا Firewall سیستم مقصد اجازه دسترسی شما به آن سیستم را بدهد. و اگر نام کاربری شما در این رایانه بدون رمز عبور تعریف شده است، برای امکان دسترسی به رایانه از طریق Remote لزوماً باید برای نام کاربری خود یک رمز عبور تعریف نمایید.

Remote Desktop Connection 

پس از این، برای برقراری ارتباط کافی است در Start سیستم عامل ویندوز رایانه خود نرم افزار Remote Desktop Connecction را جستجو نموده و در نرم افزار اجرا شده، در فیلد مربوط به نشانی رایانه،  آی پی مقصد را وارد نمایید. البته لازم به دکر است به منظور افزایش امنیت سرور، می توان پورت خاصی را به برقراری ارتباط از طریق Remote قرار داد تا امکان نفوذ به سرور تا حدی کاهش یابد که در صورتی که شما در سرورتان پورت هم تعیین نموده اید باید هنگام ریموت زدن، آی پی مقصد را به صورت کامل وارد نموده و سپس کاراکتر ":" و بعد پورت معین شده را یادداشت نمایید و به سادگی پس از برقراری ارتباط با رایانه مقصد، نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری خود را وارد نموده و به انجام فعالیت های خود بپردازید.