مزایای سرور مجازی

central vps

هاست اشتراکی مانند آپارتمانی میماند که شما در آن زندگی می کنید و در آن ساختمان فضای مشترکی با دیگر همسایگان دارید . در بعضی فعالیت ها با آنها شریک هستید اما توانایی انجام هر کاری که در خانه ی شخصی خود قادر به انجام آن بودید را ندارید.هاست اشتراکی از متداول ترین محصولات هاستینگ به شمار می رود و اگر شما در یکی از دسته های زیر قرار دارید وشرایط مشابهی را دارید هاست اشتراکی گزینه مناسبی خواهد بود:

دارا بودن طرحی که برای شروع ان به هزینه زیادی نیاز ندارید ، بازدید سایت نه چندان زیاد (روزی 200 تا 300 بازدید) ،دارا بودن کاربران اندک و صندوق های ایمیل محدود و ... در چنین مواردی هاست اشتراکی برای شما گزینه مناسبی خواهد یود و لازم به درگیر کردن خود با چیزی فراتر از ان (سرور مجازی) نخواهید بود

سرور مجازی اختصاصی (VPS) مانند یک خانه ی ویلایی می ماند که فقط و فقط متعلق به شماست و با سلیقه ی خودتان هر چیزی را می توانید ایجاد و مدیریت نمایید. در صورتی که یکی از اهداف و شرایط زیر را دارید سرور مجازی گزینه مناسبتری نسبت به هاست اشتراکی برای شما است:

گسترش کسب و کار خود به چیزی فراتر از هاست اشتراکی ، انتظار بازدید زیاد سایت در ماه های اینده و ترافیک بالا ، استفاده از برنامه های سنگین که به فضای امن برای پردازش نیاز دارند ، افزایش کاربران در نتیجه نیاز به صندوق پستی بیشتر و ...

مزایای سرور مجازی

  • دارا بودن فضای دیسک بسیار بسیار بیشتر نسبت به هاست اشتراکی
  • ترافیک و پهنای باند بالا که شما را قادر به انجام هر کاری خواهد ساخت (ترافیک نامحدود در سرور های خارج کشور)
  • رم و پردازنده ی قدرت مند 
  • امکان راه اندازی گیم سرور
  • بر روی سرور توانایی پیکر بندی هرگونه نرم افزاری را خواهید داشت
  • امنیت بیشتر نسبت به هاست اشتراکی
  • امکان دانلود فایل های حجیم از سرور با سرعت 5 مگابایت بر ثانیه
  • اختصاصی بودن منابع (در هاست اشتراکی پردازش گر به صورت اشتراکی استفاده می گردد که امکان کاهش سرعت را فراهم می کند)

در نهایت سایت های  پر بازدید مانند سایت های دانلودی  که به ترافیک زیادی نیازمند هستند بهتر است برای میزبانی از سرور مجازی بهره ببرند تا به مشکل Limit resources برخورد نکنند.

در سرور های مجازی نیز با اتمام پهنای باند  سرویس شما ساسپند نخواهد شد بلکه تا تاریخی که از دوره شما باقی مانده است پهنای باند مصرفی محاسبه  گشته و خدمت شما اعلام می گردد.